Podujatia - archív 2012

Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

ORGANIZÁCIA FUTBALOVÉHO TURNAJA DORASTU NA ZŠ BUDATÍNSKA

Vážení futbaloví priaznivci,
po dvoch, myslíme si úspešných, ročníkoch zimného dorasteneckého turnaja rozhodol sa výbor FO MŠK Iskra Petržalka v spolupráci so Združením Športových Klubov Petržalky, o.z. www.zskp.sk usporiadať opätovne dlhodobý turnaj (zimnú súťaž) pre kategóriu staršieho a ml. dorastu.
Chceme účastníkom ponúknuť v zimných podmienkach relatívne kvalitný terén (ihrisko s umelou trávou), primerané podmienky a hlavne možnosť zahrať si kvalitné zápasy, ktoré pripravia jednotlivé mužstvá pre dlhodobú súťaž.

Tu stiahnete bližšie informácie.

Turnaj Uh.Brod, správa z 14.ročníku Mem.Vl.Skřivánka 2012

Tu stiahnete výsledky.

Pozvánka na osemveslice na Dunaji

Slovenský veslársky klub spolu so Združením Športových Klubov Petržalky, o.z. a partnermi usporiada 22.9.2012 už 18. ročník tradičných pretekov osemveslíc Devín – Bratislava. Cieľ pretekov bude pred lodenicou Slovenského veslárskeho klubu (ďalej len SVK) pod Novým mostom (v minulosti Most SNP). Počas pretekov bude v lodenici SVK prebiehať spoločenský program vrátane občerstvenia, ktorý sa začne o 14:00 hod.. Predpokladaný príjazd osemveslíc do cieľa je o 15:30 hod.. Pozývame vás všetkých, ktorí si chcete spríjemniť sobotné popoludnie nádherným športovým zážitkom. Ing.

Vladislav Čapček predseda Združenia Športových Klubov Petržalky, o.z. DB2012_Propozície_pretekov

Pozvánka na DNI PETRŽALKY 16.jún – sobota 2012

10:00-16:00 „Veslovanie bez vody v Petržalke“

ZŠKP, o.z. v spolupráci s naším členom združenia Slovenským veslárskym klubom sme pripravili akciu „Veslovanie bez vody v Petržalke“ jedná sa o veslovanie na trenažéroch a prezentáciu veslovania v Petržalke.
Hostia:
p. Jaroslav Filip, predseda SVK, reprezentant SR vo veslovaní
p. Ján Žiška, reprezentant SR vo veslovaní, účastník 2 olympiád v Atlante a Sydney

ŠPORTOVÝ GULÁŠ
Združenie Športových Klubov Petržalky, o.z. pozýva všetkých gurmánov, milovníkov gulášu a dobrej zábavy na  „ŠPORTOVÝ GULÁŠ“

Petržalskí basketbalisti v 1. basketbalovej lige

Družstvo MŠK Iskra Petržalka skončilo v tomto ročníku 1. basketbalovej ligy pekné 2.miesto za víťazným Interom Bratislava. Tento ročník mal osobitný náboj, lebo družstvo Interu – dlhodobý účastník extraligy, sa rozhodlo nehrať extraligu a do 2.ligy Inter nastupoval s jednoznačným zámerom na víťazstvo. Petržalskí basketbalisti boli Interu počas celého ročníka viac ako dôstojným súperom. Základnú skupinu vyhrali, v nadstavbe, kde bojovali 4 najlepšie družstvá z východnej aj západnej skupiny, sa začínalo od nuly a o pozíciu lídra 1.ligy bojovali Inter. Košice a Petržalka. MŠK Iskra po víťazstve na Pasienkoch od 5.kola bola na čele ligy až do 9.kola. 24.3.2012 praskala športová hala na Domkárskej vo švíkoch, Petržalka hostila Inter, ktorý prišiel z viacerými posilami – hráčmi pôsobiacimi v českej Mattoni lige. Inter nakoniec zvládol lepšie poslednú štvrtinu a víťazstvom o 11 bodov sa dostal na 1. miesto. Záver ligy bol dramatický, Inter cestoval do Košíc, Petržalka, oslabená o viacerých zranených hráčov, do Spišskej Novej Vsi a keď Inter zdolal Košice o 4 body a Petržalka prehrala o 2 body, bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté.
V poslednom dvojkole Petržalka privítala na svojej palubovke družstvo Košíc. Domáci, basketbalisti pod vedením trénera Berčeka, chceli svojim priaznivcom jednoznačne dokázať, že hrajú dobrý basketbal a sú najúspešnejším petržalským klubom v kolektívnych športoch. Samozrejme, že museli potvrdiť 2.miesto, lebo Košice zaostávali za Petržalkou len o 1 bod. Na začiatku stretnutia, tak ako obvykle viedol náš súper, od 5.min sa základná päťka: Helmécy, Michnica, Nosál, Strapec a Vigaš konečne rozbehla a otočila zo stavu 5:14 na 23:18 po prvej štvrtine. 5-bodový rozdiel pre domácich bol aj v polčase. Po prestávke domáci výrazne zvýšili tempo a po 4 minútach už viedli 55:40 a 3 štvrtinu vyhrali v pomere 27:11. Na záver stretnutia celé hľadisko vytlieskalo domáce družstvo. Ktoré po výsledku 89:65 už malo 2.misto v tomto ligovom ročníku zabezpečené.
MŠKI Petržalka : Slávia TU Košice 89:65 (41:36)
Petržalka – Vigaš 16, Helmécy, Zuzík po 14, trojky 7, tr.hody 4/9, os. chyby 9
Košice – Járay 16, Škvarek 15, trojky 2, tr.hody 7/10, os. chyby 6

Nedeľňajší zápas zo Sabinovom si už celé družstvo vychutnalo, väčšinu stretnutia odohrali hráči lavičky a s ročníkom sa rozlúčilo víťazstvom 86:39.
MŠKI Petržalka . MBK Sabinov 86:39 (44:21)
Petržalka – Helmécy 17, Pavlovič 14, Ješko 9, trojky 6, tr.hody 6/9, os. chyby 11
Sabinov – Bronek, Čorba a Marušák po 9, trojky 2, tr. hody 14/3 os. chyby 6

Družstvo Petržalky po minuloročnom 4. mieste sa stabilizovalo, rozšíril sa hráčsky káder a napriek tomu, že v závere nám chýbali zranení: Bujnovský, Grác, Homola, Urban a od februára nehral Živický (zahraničné angažmán) možno konštatovať, že sme odohrali vydarený ročník. Nemalú mieru na našom účinkovaní má aj náš najväčší sponzor spoločnosť JOLLY JOKER, ktorý pokrýva polovicu nášho rozpočtu. Tešíme sa na nový ročník, ktorý chceme zahájiť v polovici septembra 3.ročníkom o pohár Petržalky v spolupráci so Združením športových klubov

Basketbal MŠK Iskra

konečná tabuľka - výsledky po 14.kole, 1.basketbalová liga, muži skupina o 1. - 8. miesto

LADY CUP PETRŽALKA

0. ročník novoročného turnaja v halovom futbale žiačok základných škôl - 1. február 2012